Przejdź do zawartości
  czwartek 14 maja 2026
Ważne
14 maja, 2026Przed nami mistrzostwa Europy klas ILCA i iQFOiL  14 maja, 2026Pierwsze starcie w żeglarskiej 1 Lidze! 14 maja, 2026Royal Navy ogranicza marynarzom alkohol 14 maja, 2026Świat Żaglowców 14 maja, 2026Afrykańska przygoda: rejs katamaranem na dziewiczą Pembę 14 maja, 2026Wenecja Północy. Rejs na MS Chemik, 1972 r. 14 maja, 2026Kolejny wycieczkowiec z wirusem? 14 maja, 2026I… bum! 13 maja, 2026Czy Dar Młodzieży trafi do Szczecina? Jakie będą dalsze losy żaglowca? 13 maja, 2026LOTTO Gdynia Sailing Days – sześć tygodni rywalizacji i żeglarskich emocji
Morze
  • Kup Morze
  • Klub Morza
  • Statki
  • Okręty
  • Podróże
  • Przyroda
  • Sport
  • Kontakt
0
Morze
0
Morze
Morze
0
Koszyk
  Imprezy  Dziś rozpoczyna się 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360⁰
Imprezy

Dziś rozpoczyna się 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360⁰

Informacja prasowaInformacja prasowa—30 listopada, 20120
FacebookX TwitterPinterestLinkedInTumblrRedditVKWhatsAppEmail

O godz. 19:00 Kinotece odbędzie się seans NIEPOKONANYCH, filmu o upadku i chwale drużyny futbolowej na amerykańskich przedmieściach. Twórcy prezentują intymną kronikę zmagań trzech młodych sportowców i ich trenera w walce na boisku i poza nim. W historii powstałej w 1899 roku Manassas High School nigdy nie zapisało się zwycięstwo jej drużyny futbolowej – the Tigers. W ciągu ostatnich dekad drużyna potrafiła posunąć się do sprzedaży meczów rywalom. To zaczęło się zmieniać w 2004 roku, kiedy Bill Courtney, były trener licealnych drużyn futbolowych, stał się biznesmenem i zaproponował pomoc. Przed seansem obecni będą przedstawiciele WARSAW EAGLES – pierwszej polskiej drużyny futbolu amerykańskiego. „Cieszę się, że film o futbolu amerykańskim rozpocznie 2 SPORTS FILM FESTIVAL i że to właśnie Warsaw Eagles będzie miało zaszczyt wprowadzić widzów w świat tego sportu. Powiemy kilka słów o sobie, o historii futbolu w Polsce i wyjaśnimy na czym polega gra. Pokażemy co się robi z jajowatą piłką. Opowiemy co dla nas znaczy: One team… One goal…” – mówi Jacek Śledziński, general manager Warsaw Eagles. Po seansie odbędzie się spotkanie w Ukrytym Mieście (ul. Noakowskiego 16).

Warsaw Eagles – pierwsza drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce

W Krakowie festiwal otworzy ZAGINIONY, który opowiada historię George’a Mallory’ego. Jego obsesją było zostanie pierwszym, który zdobędzie Everest. Kiedy ostatni raz widziano go żywego w 1924 roku, 800 metrów poniżej szczytu, nadciągnęły chmury, a on i jego życie stały się częścią legendy, która zdumiała świat. 75 lat później śladami tego marzyciela podąża Conrad Anker, który odnajduje jego zamarznięte ciało wraz z nietkniętym ekwipunkiem. Brakuje jedynie zdjęcia żony Mallory’ego, które obiecał zostawić na szczycie ośnieżonego kolosa… Gościem specjalnym na projekcji będzie Leszek Cichy, legenda polskiego himalaizmu, pierwszy człowiek, który wszedł na szczyt Mount Everest zimą, pierwszy Polak, który zdobył Koronę Ziemi, wraz z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc. Leszek Cichy spotka się także z widzami w Warszawie – w sobotę, 1.12, w Południku Zero (ul. Wilcza 25), także po projekcji filmu ZAGINIONY.

Na festiwalu zagoszczą również inne znane nazwiska – już w sobotę w Warszawie odbędą się spotkania z Markiem Kamińskim, podróżnikiem, polarnikiem i odkrywcą; Olą Sulkiewicz, wielokrotną rekordzistką Polski w nurkowaniu na zatrzymanym oddechu w dyscyplinach basenowych i międzynarodowym sędzią AIDA; Pawłem Skawińskim, dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego; Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego ZOO; Piotrem Kuryło, który przebiegł kulę ziemską; Markiem Troniną w Warszawskiego Maratonu.


Krzysztof Starnawski

W Krakowie w sobotę, 1.12, w Kijów.Centrum odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Starnawskim, jednym z najsłynniejszych polskich sportowców ekstremalnych, płetwonurkiem oraz speleologiem. Podczas spotkania wyjdzie od Tatr polskich i sięgnie po nowe problemy w Hranickiej Propasti i Meksyku. Analogiczne spotkanie z warszawskimi festiwalowiczami odbędzie się w poniedziałek, 3.12, w Południku Zero.

W ciągu następnych dni festiwalowych będą miały miejsce kolejne spotkania, na które serdecznie zapraszamy. Będzie okazja porozmawiać o nurkowaniu z Elżbietą Benducką, najgłębiej nurkującą Polką, a także z Mateuszem Maliną, wicemistrzem świata i rekordzistą Polski. Spotkania będą towarzyszyć filmowi ODDECH (BREATHE). Z ramienia Tatrzańskiego Parku Narodowego zawitają Szymon Ziobrowski i Flip Zięba, który prowadzi program ochronny tatrzańskich niedźwiedzi i od lat bada zależność pomiędzy obecnością człowieka a życiem drapieżników. Jerzy Piróg z krakowskiego ZOO przy okazji projekcji filmu SŁOŃ W SALONIE poruszy problem aktualnego stanu prawnego dotyczącego hodowania dzikich drapieżników jako zwierząt domowych. Przy okazji warszawskich projekcji filmów dokumentalnych zrealizowanych przez dziennikarzy Canal+ (W KADRZE – KOREA 2002, PRZERWANY SEN, ŁAZIENKOWSKA 2/3, O KROK OD PUCHARU) pojawią się ich twórcy: Tomasz Smokowski, Grzegorz Milko, Marcin Rosłoń i Rafał Nahorny. Do grona twórców obecnych na festiwalu dołączą także Marek Kłosowicz i Wojciech Słota – twórcy filmu SZTUKA WOLNOŚCI. Zaprezentujemy również futbol amerykański od kobiecej strony, dzięki spotkaniu z pierwszą

Leszek Cichy na Mount Everest
Więcej historii

Dzień Flagi z udziałem żeglarzy

7 maja, 2013

„Dar Młodzieży” wraca do Gdyni

10 maja, 2016

Udział “Gutka” w Vendee Globe oficjalnie potwierdzony

28 września, 2012

Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland – Konsal Challenge 2019. Kły i pazury Bałtyku

16 września, 2019

kobiecą drużyną tej dyscypliny sportu – WARSAW SIRENS.

Na wrocławskiej edycji festiwalu, która rozpocznie się w środę, 5.12, również nie zabraknie gości. Wśród nich znaleźli się: DEVILS WROCŁAW, czołowa wrocławska drużyna futbolu amerykańskiego, Bartosz Morawiec, który opowie o freedivingu oraz Mariusz Kalista i Piotr Betlej, którzy po projekcji filmuNAJSZYBSZY wprowadzą w kulisy sportów motocyklowych i charakterystykę wyścigu na wyspie Man. Pojawi się także Radosław Ratajszczak, dyrektor wrocławskiego ZOO. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu, w niedzielę, 2.12, będzie ostatnia okazja, by wziąć udział w spotkaniu rozbiegowym – w pubie Czeski Film odbędzie się projekcja filmu CZŁOWIEK, KTÓRY ZJECHAŁ Z EVERESTU oraz spotkanie z Michałem Trzebunią, który opowie o freeridzie.

Podczas festiwalu oprócz spotkań z gości, widzowie będą także mieli okazję obejrzeć krótkometrażowe filmy amatorskie poświęcone sportom ekstremalnym. Projekcje podzielone są na dwa bloki: tematem pierwszego jest nurkowanie, w drugim znalazły się produkcje nadesłane na konkurs organizowany w ramach festiwalu. Na laureatów czekają nagrody ufundowane przez sponsorów i patronów: GoPro, EcoCar oraz Canal+.

Wydarzenia będą miały miejsce w klubach festiwalowych, którymi są: w Warszawie Południk Zero (ul. Wilcza 25) oraz Ukryte Miasto (ul. Noakowskiego 16), w Krakowie Klub u Louisa (Rynek Główny 13), we Wrocławiu pub Czeski Film (ul. Kiełbaśnicza 2).

Więcej informacji o spotkaniach można znaleźć na stronie festiwalu: http://festival.360stopni.org/category/wydarzenia/spotkania/.


Marek Kamiński

Program festiwalu w poszczególnych miastach dostępny jest na stronie: http://festival.360stopni.org/category/repertuar/krakow/.

Bieżące informacje śledzić można również na profilu facebookowym 360stopni: http://www.facebook.com/360stopni.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Polski Komitet Olimpijski, CANAL+ Sport, Off.sport.pl, Antyradio, Aktywni.pl, Climb.pl, Divinglog.pl, Globtroter.pl, Magazyn Górski, Planeta Gór, Portalgorski.pl, Sailbook.pl, Scigacz.pl, Tawerna Skipperów.

Partnerem festiwalu jest Tatrzański Park Narodowy.

FacebookX TwitterPinterestLinkedInTumblrRedditVKWhatsAppEmail
Piłka Euro 2012 z podpisami reprezentacji Hiszpanii na aukcji Fundacji Navigare
Marynowany ozór cielęcy Salvadore
Powiązane artykuły
  • Powiązane artykuły
  • Więcej od tego autora
Shanties 2025
Imprezy

Perełki Shanties 2025

12 lutego, 20250
Shanties 2025
Imprezy

Przegląd Konkursowy

13 stycznia, 20250
Rozpoczął się Pantaenius Yacht Photo 2024
Imprezy

Rozpoczął się Pantaenius Yacht Photo 2024

23 grudnia, 20240
Załaduj więcej
Czytaj też
Agata Barwińska, fot. Bartosz Modelski
Żeglarstwo, podróże, wyprawy

Przed nami mistrzostwa Europy klas ILCA i iQFOiL 

14 maja, 20260
Liga Żeglarska, fot. Bartosz Modelski
Żeglarstwo, podróże, wyprawy

Pierwsze starcie w żeglarskiej 1 Lidze!

14 maja, 20260
rys. Magdalena Kufel
Dziwne i ciekawe

Royal Navy ogranicza marynarzom alkohol

14 maja, 20260
Ethel von Brixham, fot. Krzysztof Romański
Klub Morza

Świat Żaglowców

14 maja, 20260
Zanzibar fot. Jan Kozdrowski
Klub Morza

Afrykańska przygoda: rejs katamaranem na dziewiczą Pembę

14 maja, 20260
Fot. kpt. ż. w. Adrian Pozarzycki
Klub Morza

Wenecja Północy. Rejs na MS Chemik, 1972 r.

14 maja, 20260
Załaduj więcej
Najnowsze
  • Przed nami mistrzostwa Europy klas ILCA i iQFOiL  14 maja, 2026
  • Pierwsze starcie w żeglarskiej 1 Lidze! 14 maja, 2026
  • Royal Navy ogranicza marynarzom alkohol 14 maja, 2026
  • Świat Żaglowców 14 maja, 2026
  • Afrykańska przygoda: rejs katamaranem na dziewiczą Pembę 14 maja, 2026
Losowe teksty

Pomorski sezon żeglarski i motorowodny otwarty

20 maja, 2013

Port Pieśni Pracy 2024 – letnia edycja festiwalu szantowego w Tychach

8 sierpnia, 2024

Mistrzostwa Polski klas Delphia 24 OD i Scandinavia Skippi 650 Delphia Yachts Star Telekom Cup 2017 zakończone

18 sierpnia, 2017

VOLVO Gdynia Sailing Days – dzień 6

23 lipca, 2013

Velux 5 Oceans – Brad wygrywa po raz czwarty

20 kwietnia, 2011

Odnaleziono wrak ARA San Juan

19 listopada, 2018

W trakcie długiego weekendu utonął 61-latek

5 maja, 2014

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich w żeglarstwie – powrót Zofii Klepcakiej

17 września, 2013

Już nie Holandia a Niderlandy. Narodowa zmiana nazwy

8 października, 2019

Konferencja Bezpieczeństwa 2018: podstawy są najważniejsze

26 marca, 2018
Tagi
Antarktyda Bałtyk bezpieczeństwo Chiny Chorwacja Ciekawostki czarter ekologia Gdańsk Gdynia Grecja inwestycja jacht katastrofa klimat konkurs marynarka wojenna morze nagroda NATO nauka ocean okręt Polska port regaty rejs Rosja ryba Selma Expeditions statek stocznia Szczecin słownik targi turystyka Ukraina USA wojna wrak wycieczkowiec wypadek wyprawa wyspa żaglowiec

    # POPULARNE

    regatyBałtykCiekawostkiekologiarejsjachtnaukaRosjasłownikwypadekstatekmarynarka wojennaUSAwyprawaczarterGdańskmorzeokrętkonkurswojna
    © Copyright 2010-2026, Wszystkie prawa zastrzeżone
    • O nas
    • Regulamin
    • Regulamin sprzedaży
    • Prywatność
    • Kontakt
    Tawernaskpipperow.pl i Morze.org łączą się w jeden portal