Brak produktów w koszyku.
Celem zlotu jest przypomnienie jachtów, które mimo wieku mogą konkurować z nowoczesnymi konstrukcjami. Pod polską banderą pływa kilkadziesiąt takich łodzi – większość to stalowe "Jotki" oraz mahoniowe Opale. W tegorocznym zlocie udział potwierdziło 8 jednostek: Freya, Mestwin, Wołodyjowski, Wodnik II, Polski Len, Legia, Zjawa IV i Miracle. Pierwsza impreza z tego cyklu odbyła się w zeszłym roku, pod hasłem “Żelazo 2009”. Zlot jest organizowany przez szkołę żeglarską Sekstant.
Plan imprezy
Czwartek, 14 października
- 14:00 Spotkanie jachtów na Helu
- 15:00 Odprawa kapitanów w budynku mariny, rozdanie koszulek
- 16:00 Wypłynięcie na nocne wspólne pływanie (trasa będzie zależna od warunków pogodowych) (VHF 69)
Piątek, 15 października
- 15:00 Wejście do Gdańska (VHF 14)
- 16:30 Zacumowanie w marinie na Motławie (VHF 14)
- 19:00 Koncert Szantowy – Klub Zejman
Sobota, 16 października
- 10:00 Zebranie kapitanów w budynku mariny
- 10:30 Wypłynięcie z Mariny w Gdańsku (VHF 10)
- 10:30 Parada jachtów na Motławie (VHF 69)
- 12:00 – 16:00 Wspólne pływanie we flotylli (VHF 69)
- 17:00 Wpłynięcie do Jastarni (VHF 10) Stajemy po prawej stronie przy nabrzeżu LOK
- 20:00 Impreza integracyjna w Tawernie
Niedziela, 17 października
- 11:00 Wypłynięcie jachtów z Jastarni – zakończenie zlotu
Opłaty
- dla osób bez jachtów i załogi – 350 zł
- dla osób z własnymi jachtami – 60 zł
Źródło: www.sekstant.pl


